Friday, 24 September 2010

TOP 11 PASITEISINIMŲ, KODĖL MUSULMONĖS NEDĖVI HIDŽABO

Musulmonėms nekyla klausimų, kodėl jos privalo dėvėti galvos apdangalą (bei apskritai dengtis, kaip to reikalauja religija). Reta kuri nuoširdžiai nežino, kad tai- jos religinė prievolė. Ir vis dėl to, toli gražu ne visos musulmonės vykdo šį Dievo įsakymą, kodėl? Kiekviena sesuo islame turi savų pasiteisinimų, pasiaiškinimų. Kai kurie skamba absurdiškai, kai kurie- rimtesni. Tačiau kad ir koks pasiteisinimas bebūtų, jis yra niekinis... Nes tik Dievas gali kažką liepti ir kažką nuo prievolės atleisti. Ar kuri sesuo gavo tokį atleidimą iš Paties Kūrėjo?..

Pažvelkime į dažniausiai pasitaikančius pasitesinimus, kodėl nedėvimas hidžabas:

 1. "Aš nesu įsitikinusi, kad hidžabas yra privalomas." Tačiau kai pakvieti seserį islame pagilinti žinias ir sužinoti bei pamatyti aprangos kodo įrodymus, ji dažniausiai atsisakys, suras kitą pasiteisinimą, pavyzdžiui, kad šiuo metu yra užimta. Arba, ji remsis neautentiškais islamiškais šaltiniais vietoje autentiškų.
 2. "Aš suprantu, kad islamas liepia dengtis, bet mano tėvai tam nepritaria, o juk nepaklusti tėvams yra nuodėmė." Net ir informuota, kad islamas leidžia neklausyti tėvų, jei jie liepia daryti kažką, kas prieštarauja religijai, ji kažin ar užsidės hidžabą.
 3. "Mano užimamos pareigos/ darbo apranga/ uniforma nesudetinamos su hidžabu." Telieka paklausti sesers islame, kokie yra ir kokie turėtų būti jos prioritetai.
 4. "Šalyje, kurioje gyvenu yra labai karšta- neįmanoma išbūti apsidengus." Ar galime palyginti šį karštį su Pragaro karščiu?..
 5. "Bijau, kad pradėjusi nešioti hidžabą vėliau jį vis tiek nusiimsiu." Remiantis tokia logika, nederėtų pradėti nei melstis, nei pasninkauti, nei atlikti kitus šlovinimo aktus, nes visada yra rizika, kad ateity silpnumo akimirką nustosime juos atlikinėti.
 6. "Dėvėdama hidžabą esu dėmesio centre, o juk viena iš jo prasmių- būti nepastebimai." Musulmonė atsidurs dėmesio centre nes visi pastebės jos religiją, o ne grožį, seksualumą. Tas gaunamas dėmesys bus kitoks, nei flirtas, žavėjimasis, nurenginėjimas akimis ir pan.
 7. "Korane parašyta, kad Allah swt mėgsta grožį, tad kaip aš galiu slėpti savo gražius plaukus, papuošalus, dailias kojas?" Allah swt nedraudžia mums būti gražioms. Jis swt teliepia mums nedemonstruoti savo grožybių ne vietoje.
 8. "Aš žinau, kad hidžabas yra privalomas, tačiau mano tikėjimas per silpnas šiai prievolei vykdyti. Palauksiu, kol Dievas mane pastiprins." Norisi paklausti: o ką sesuo asmeniškai pati daro, kad pastiprintų savo tikėjimą? Ar imasi kokių nors aktyvių veiksmų?.. Ar tiesiog pasyviai laukia?
 9. "Man dar nelaikas dėvėti hidžabą. Va kai subręsiu, arba kai atliksiu Hadž- tada jau..." Niekas nežino, kiek jam skirta gyventi.
 10. "Jei dabar pradėsiu dėvėti hidžabą, niekas manęs neves. Tad aš palauksiu, kol ištekėsiu." Vyrams patartina riktis žmoną pagal jos religinį stiprumą. Tie, kuriems rūpi religija retai rinksis į žmonas musulmonę, kuri nepraktikuoja privalomų religijos aspektų. O tie, kuriems religija nerūpi... Ar tikrai mes norime tokius gauti į vyrus?..
 11. "Tikėjimas- vidinė būsena. Islamas yra mano širdyje. Man nereikia išorinių atributų, mano tikėjimas- tik tarp Allah swt ir manęs, man nebūtina, kad mano religinį identitetą matytų aplinkiniai." Tai tuomet ir malda tebūna "viduje", taip pat ir pasninkas... Ir vietoje to, kad duotume labdarą, gal pakanka tiesiog apie tai pagalvoti?.. Tikėjimas be gerų darbų darymo yra nepilnas.

No comments: