Sunday, 25 May 2014

Dar apie hidžabą

Salam Aleykum,

Norėčiau šiek tiek dėmesio skirti hidžabui..

Ko gero tik labai nedaugelis musulmonių nežino, kad Viešpats padarė privalomu musulmonėms dengtis. Tradicijoje tai vadinama hidžabu, nors Korane minimas kitas žodis- khimaras, džilbabas. Terminas hidžabas yra minimas reikšmėje 'uždanga, paslepianti užsklanda'.

Kodėl visa tai rašau? Ogi tam, kad suprastume tikrąją hidžabo reikšmę. Hidžabas- tai nėra skarelė ant galvos. Tai yra apranga nuo galvos iki kojų ir dar daugiau: tai yra elgesys, maniera, kalba, poza - viskas, ko reikia, kad mūsų moteriškas grožis būtų uždengtas nuo svetimų akių.

Musulmonė viešumoje ir prie svetimų vyrų turi atrodyti kukli ir neprieinama, neprisileidžianti (vyriško dėmesio). Tiek jos verbalinė, tiek neverbalinė kalba, išvaizda, priešingai lyčiai turi sakyti: nelaukiu ir nepageidauju tavo dėmesio.

Musulmonės apranga- nėra stilius, tai yra taqwa (dievobaimingumas). Kai stovime prieš veidrodį ir rengiamės (išeiti) ir galvokime apie tai, ar mūsų išvaizda patenkins Allah, o ne apie tai, ar aš apsidengsiu, bet vis tiek atrodysiu patraukli, o jei nepakankamai, tai kaip padaryti, kad tą patrauklumą paryškinčiau.

Skara- tai ne šukuosenos pakaitalas. puošyba tik užbraukia hidžabo, kaip paslepiančios užsklandos esmę. Būkime sau atviros ir nuoširdžios, nebijokime pažvelgti savo tikrosioms intencijoms į akis, o dar geriau- nuolat jas tyrinkime.

Atminkime, deramas musulmonės rūbas turi apdengti jos moterišką siluetą - krūtinę, liemenį, klubus, kojas - šių linkių neturi matytis.

Apgalvokime ir savo elgesį, savo kalbą, kontroliuokime ir savo žvilgsnį - užsidenkime pilnai. Vardan Allah.

No comments: